سیستم های قاب فولادی سبک از مرحله طراحی تا دفع مزایای زیادی دارند که برخی از آنها در زیر ذکر شده است.

اجزای سبک وزن، حمل و نقل و نصب آسان

عناصر مورد استفاده در سیستم های خشک سبک وزن هستند و به صورت پیش ساخته و مدولار حمل و نقل را تسهیل می کنند و هم نصب و هم تعویض را سریع می کنند.

عملکرد حرارتی-آکوستیک عالی

همچنین از طریق نصب ساندویچ پانل های جاذب صدا و عایق حرارت که محفظه ساختمان را تشکیل می دهند، به دست می آید.

سازه های بادوام و سالم

سازه های خشک فولادی نسبت به سازه های معمولی مقاومت بالاتری در برابر آتش دارند و به دلیل ویژگی های ذاتی این ماده در معرض خوردگی و رطوبت نیستند.

پاسخ لرزه ای بالا

با توجه به ظرفیت تغییر شکل و شکل‌پذیری بالای موادی مانند فولاد، این سیستم‌ها به طور طبیعی به لرزه‌ای بهتر از مواد سنتی واکنش نشان می‌دهند.

تاثیر کم بر محیط زیست

از آنجایی که فرآیند بسیار دقیق و بدون آب است، سایت کمتر مستعد ضایعات و زباله خواهد بود، بنابراین اثرات زیست محیطی نیز کمتر خواهد بود.

سرعت اجرا

زمان‌ها و مراحل کار را می‌توان به خوبی پیش‌بینی کرد و زمان خرابی را به حداقل محدود کرد

طراحی تطبیق پذیری

سیستم های خشک می توانند با اشکال مختلف معماری و الزامات طراحی سازگار شوند

کنترل کیفیت

ساخت و ساز خشک با استفاده از چرخه های نصب تایید شده، عدم قطعیت ها و خطاها را در محل کاهش می دهد و کیفیت نهایی مصنوع را بهبود می بخشد.

ساخت و ساز خارج از سایت

ساخت و ساز خارج از سایت آینده صنعت ساختمان است.

سیستم قاب فولادی سبک بخشی جدایی ناپذیر از فناوری های خارج از سایت است که در آن قطعات قبل از نصب در محل در یک محیط کنترل شده کارخانه تولید می شوند.اصلی که ساخت و ساز خارج از محل بر اساس آن ساخته شده است، صنعتی شدن فرآیندها و راه حل های ساختمانی است که به طور فزاینده ای منجر به پردازش کارخانه، تسریع و بهینه سازی کلیه فعالیت های محل کار می شود.ساختمان های پیش ساخته که ساختار خشک را با سیستم ساخت و ساز قاب فولادی سبک ادغام می کنند، سریع اجرا می شوند، ایمنی بیشتری در محل کار ارائه می دهند، اثرات زیست محیطی را کاهش می دهند، بهره وری انرژی و راحتی صوتی را تضمین می کنند. به علاوه تمامی ساختمان هایی که با این تکنیک ساخته می شوند ضد زلزله هستند.در سناریوی ساختمانی امروزی، جایی که لازم است سرعت ساخت و ساز، مقرون به صرفه بودن و اثرات زیست محیطی کم را تطبیق داد، ساخت و ساز خشک پاسخی به الزامات کیفی و عملکرد فعلی بازار ساخت و ساز است.

بهینه سازی روش ساخت

 

فرآیندهای ساخت و ساز می تواند کند باشد و در برخی موارد نیاز به بهینه سازی دارد.در دنیای ساخت و ساز، مشاهده تاخیر در پروژه و افزایش هزینه ها غیر معمول نیست. سیستم‌های قاب فولادی سبک از فرآیند ساخت و ساز بهینه‌تر استفاده می‌کنند و به فروشندگان مختلف اجازه می‌دهند کار را به‌جای مراحل متوالی به صورت موازی انجام دهند. این به طور قابل توجهی زمان ساخت و در نتیجه هزینه را کاهش می دهد.
مزایای تکنیک های بهینه پروژه شامل ارزش بهتر از طریق بهبود زمان تحویل است. روابط، فرآیندها، ارتباطات، اسناد و ساخت و ساز با کیفیت بالاتر؛ محل کار امن تر؛ استفاده کارآمدتر از منابع؛ اتلاف کمتر زمان و پول؛ و استفاده موثرتر از پول سرمایه گذاری شده در پروژه ها.