معجزه مهندسی

سیستم های قاب فولادی سبک دارای مزایای مختلفی هستند و می توانند در کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار گیرند.

قاب فولادی سبک (LSF) یک سیستم ساختمانی است که بر اساس سازه های ساخته شده از عناصر فولادی گالوانیزه سرد شکل ساخته شده است که با خمش سرد یا پروفیل ورق های فولادی نازک ساخته می شود. می توان از آن برای سیستم های سقف، سیستم های کف، سیستم های دیوار، پانل های سقف، عرشه ها و همچنین کل ساختمان استفاده کرد. انواع مختلفی از سیستم های LSF وجود دارد که به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

قطعات فولادی

اجزای فولادی که در یک سازه میزبان اسکلت بتنی یا فولادی نصب می شوند. این سیستم‌ها اغلب به عنوان SFS نامیده می‌شوند و شامل بخش‌ها/پانل‌های “infill” می‌شوند که بین اعضای قاب میزبان و بخش‌ها/پانل‌های “oversail” که در آن‌ها سیستم بر روی صفحه سازه ثابت می‌شود، تنظیم می‌شوند.

سازه های برابر


قاب های باربری که جایگزین پوسته داخلی یک سازه سنتی ساخته شده است. معمولاً حداکثر تا ۱۵ طبقه ساخته می شود.

قاب فولادی سبک بهترین نسبت استحکام به وزن را نسبت به سایر مصالح ساختمانی دارد. این نسبت های مقاومت به وزن بالا معادل ۶ تن فولاد است که عملکردی مشابه با ۱۲۰ تن بتن دارد و در نتیجه وزن سبک آن، وابسته به شرایط زمین، پایه های کمتر قابل توجه است. استفاده از LSF به عنوان سیستم ساخت و ساز مزایای زیادی دارد، یکی از آنها کاهش تحویل به سایت به دلیل وزن سبک آن است که باعث اختلال کمتری در جامعه محلی می شود. کیفیت پیش ساخته آن همچنین زمان بسیار کمتری در محل و نصب بسیار سریعتر نسبت به روش های ساخت و ساز معمولی را تضمین می کند.

برخی از ویژگی های اصلی سیستم های قاب فولادی سبک عبارتند از:

  • امکان انطباق با راه حل های مختلف معماری؛

  • ساخت ساختمان هایی با انرژی بالا، عملکرد صوتی و ایمنی در مواقع زلزله و آتش سوزی.

  • صنعتی شدن سیستم، که یکپارچگی سیستم تولید و طراحی را برای کیفیت عالی تضمین می کند.

  • سبکی ساخت خشک همراه با دوام بالای سازه های فولادی.

به طور خلاصه، LSF کارآمدتر، مقرون به صرفه تر است و بازگشت سرمایه سریع تری را ارائه می دهد.تیوا یک راه حل خارج از سایت تک منبع ارائه می دهد. ما طراحی، ساخت، پانل سازی و نصب قاب فولادی سبک برای ساختمان های چند طبقه با کاربردهای مختلف را انجام می دهیم.

 کاربردهای قاب فولادی سبک

سازه های ترکیبی

اضافه اشکوب

سازه های باربر

مدولار و پیش ساخته

سازه های موقت