دیواره های جداکننده LSF  برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند. این ساختار شامل قاب های فولادی سبک ساخته شده با مقاطع  U و C بوده که صفحات روکش دار گچی پوشانده می شود. سطح بدست آمده قابلیت اجرای رنگ، کاشی، کاغذ دیواری و سایر پوششها را خواهد داشت. فضاهای خالی داخل دیوار، امکان استفاده از انواع عایق های حرارتی و صوتی را فراهم نموده و عبور و دسترسی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد.

صفحات روکش دار گچی (پنل گچی)

این صفحات دارای هسته گچی بوده و سطح و لبه های طولی آن با کاغذ مخصوص پوشانده شده است. این صفحات در چهار نوع معمولی، مقاوم در برابر رطوبت، مقاوم در برابر حریق و مقاوم در برابر رطوبت و حریق توسط کارخانجات داخلی از جمله کناف ایران تولید می شوند.

برروی مقاطع  U و C صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه بوسیله پیچ مخصوص  نصب می شود و درزهای میان این صفحات بوسیله نوار و بطانه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه حاصل می شود. سطح بدست آمده قابلیت اجرای رنگ، کاشی، کاغذ دیواری و سایر پوششها را خواهد داشت.

صفحات مسطح سیمانی (سمنت بورد)

صفحات مسطح سیمانی ترکیبی از سیمان پرتلند، پرکننده های ویژه و مواد افزودنی خاص بوده که پشت و رو و لبه آن به وسیله الیاف شیشه مسطح شده است. این صفحات عمدتا در محل هایی که در معرض رطوبت بالا و یا ضربه پذیری قرار دارند استفاده می شوند.

سازه  C(استاد):

سازه اِستاد، جزء عمودی ساختار قاب فولادی را در سیستم LSF تشکیل می دهد. این سازه به صورت قائم در فواصل ۳۰، ۴۰و۶۰ سانتی متر از یکدیگر نصب شده و به عنوان زیر سازی برای نصب پنل ها عمل می نمایند. مقاطع این پروفیل C شکل بوده و در اندازه های ۷ و ۴۰ سانتی (عمق جان) قابل تولید می باشند.(در ایران صرفا در کارخانه این شرکت تولید میشود. 

سازه  U(رانر):

سازه رانر، جزء افقی ساختار قاب فولادی LSF را در دیوار های خشک تشکیل می دهد این سازه در کف و سقف اجرا شده و به عنوان هادی اِستاد ها عمل می نماید به علاوه از این سازه در بخش های افقی بازشو ها نیز استفاده می شود مقاطع این پروفیل U شکل بوده و در اندازه های متناظر با انواع اِستاد قابل تولید می باشد.

پیچ های اتصال سازه به سازه:

این پیچ ها در انواع نوک تیز و مته ای به صورت گالوانیزه در بازار عرضه می گردد.

پیچ های اتصال پانل به سازه:

 این پیچ ها نیز در دو نوع نوک تیز و مته ای جهت اتصال پانل به سازه مورد استفاده قرار می گیرند توضیح این که چنانچه پیچ از ۲ یا چند لایه پانل عبور کند مجموع ضخامت لایه ها را باید بر انتخاب اندازه پیچ لحاظ نمود.

انواع بولت و قطعات اتصال:

بمنظور اتصال سازه دیوار به کف و سازه اصلی از قطعات اتصالی خاصی استفاده میشود. ساده ترین نوع اتصال Shot pin با چاشنی انفجاری میباشد. سایر اتصالات با استفاده از انواع بولت ها با مقاومت برشی و کششی محاسبه شده و طبق جداول مربوطه صورت میگیرد. اتصال سازه دیوار به سازه اصلی در قسمت فوقانی با در نظر گرفتن جزئیاتی که در فضا های گوناگون میتواند متفاوت باشد بصورت دستک مورب یا عمودی مورد استفاده قرار میگیرد این قطعات میتواند بصورت کارخانه ای از پیش آماده شود.

مصالح درزگیری:

این مصالح شامل نوار درزگیری، بطانه درزگیری و گچ پوششی می باشد. همچنین جهت تقویت و جلوگیری از آسیب پذیری در کنج ها  می توان از سازه تقویتی محافظ گوشه (کرنر بید)استفاده نمود.

EnglishIran